Slalom Francuzu Vidalu, Kostelić odustao (23/2/02) - 2002-02-23

Jean Pierre Vidal pobjednik je natjecanja u slalomu na Olimpijskim igrama u Salt Lake Cityu.

Vidal, koji u nedjelju proslavlja 25. rođendan, pobjedio je s ukupnim vremenom 1:41.82. Njegov zemljak Sebastien Amiez prošao je kroz cilj sa zaostatkom 0.76 sekundi što mu je bilo dovoljno za srebrno odličje. Treći je Britanac Alain Baxter koji je prvi britanski skijaš kojem je pošlo za rukom osvojiti jedno od odličja u alpskom skijanju.

Hrvatski skijaš Ivica Kostelić bio je četvrti nakon prve vožnje, a u drugoj je odustao.

Velika nada Amerikanaca, Bode Miller, ostvario je drugo vrijeme u prvoj vožnji, ali je u drugoj dva puta iskliznuo sa staze. Oba puta je nastavio svoj slalom da bi na kraju prošao ciljem s gotovo 12 sekundi zaostatka za pobjednikom.