U četvrt-finalu Roland Garrosa - Federer i Serena Williams

Na teniskom turniru French Open u Parizu, drugi igrač svijeta, Švicarac Roger Federer, teškim se mečom morao izboriti za ulazak u četvrt-finale. Protiv Nijemca Tommyja Haasa izgubio je u prva dva seta, ali je uspio pobijediti konačnim rezultatom 6-7,5-7, 6-4, 6-0, 6-2. Tako se Federer približio šansi da po prvi put osvoji turnir Roland Garros, a time i Grand Slam turnir, odnosno pobjedi na sva četiri Grand Slam turnira – Australian, French i U.S. Open, te na Wimbledonu.

U ženskom tenisu – jučer je drugoj igračici svijeta, Amerikanki Sereni Williams za plasman u četrvt finale trebalo samo 53 minute, s pobjedom od 6-1, 6-2 nad 24.-om igračicom na listi najboljih, Kanađankom Aleksandrom Wozniak. Serenina protivnica u četvrtfinalu bit će sedma tenisačica svijeta, Svetlana Kuznetsova iz Rusije. Iznenađenje turnira bila je devetnaestogodišnja Rumunjka Sorana Kurstea, koja je svladala trenutno petu svjetsku tenisačicu Jelenu Janković iz Srbije u tri seta, u ukupno dva sata i 44 minute, rezultatom 3-6, 6-0 i 9-7.