Boston Celticsi prvaci NBA lige

Boston Celticsi novi su prvaci NBA lige, prvi put u 22 godine, nakon što su sinoć na domaćem parketu u šestoj utakmici finala doigravanja svladali Los Angeles Lakerse 131 – 92 . Ekipa iz Los Angelesa donekle je parirala Celticsima u prvoj četvrtini no nakon toga Kevin Garnett i njegovi suigrači odigrali su nevjerojatno dobru drugu četvrtinu koju su dobili sa čak 19 poena razlike te su na poluvrijeme otišli s prednošću od 23 koša čime je utakmica praktično bila riješena.

U drugom poluvremenu Lakersi su se potpuno predali i izgledalo je kao da jedva čekaju kraj svojoj patnji. S druge strane Celticsi nisu popuštali ni u obrani ni u napadu te je njihova prednost rasla kako se utakmica približavala kraju.

Prvi strijelci Bostona s 26 poena bili su Ray Allen, koji je pogodio čak sedam trica, te Kevin Garnett. Pobjeda Celticsa nad Lakersima od 39 poena jedna je od najvećih u finalu doigravanja NBA lige.