Sport: Manchester prvak Europe; NBA: LA Lakersi bolji od San Antonia

Kakvu smo samo nogometnu predstavu gledali u finalu europske nogometne Lige prvaka. Rezultat: Manchester United je na jedanaesterce svladao momčad Chelsea, a ovaj je susret odmah postao nogometni klasik, jer sve smo vidjeli – golove, obrane, taktike, neizvjesnost, oštrinu, crvene kartone, upornost i naravno – sreću koja uvijek pripada pobjedniku!

Prvih 90 minuta utakmice završeno je neodlučnim rezultatom 1:1. Prvo je u 28-oj minuti ponajbolji europski igrač Christiano Ronaldo doveo Manchester u vodstvo, da bi u 45-oj minuti Frank Lambard poravnao rezultat. Prvo je poluvrijeme pripalo Manchesteru, ali u drugom je Chelsea bio potpuno nadmoćan, ali ne i učinkovit. Nakon toga produžeci, bez golova, te penali. Vratar Chelsea, Petr Cech, sjajno je obranio Ronaldinjov udarac, Chelsea je vodio sve do posljednjeg izvođenja. Sve su oči uprte u kapetana Chelsea: John Terry je opalio u lijevu stranu, vratar Manchestera je otišao u desnu, ali lopta nije htjela u mrežu. Stativa – najbolji vratarov prijatelj. Onda smo opet vidjeli nekoliko golova, da bi nekad vrlo opasni, a sada već vremešni, Anyelka namjestio loptu na 11 metara. Udarac i obrana Manchesterovog vratara Edwina Van der Sara. Manchester United je po treći put nogometni prvak Europe!

Ovdje u Americi sport koji se najviše prati je košarka, točnije doigravanje NBA lige. U prvoj finalnoj utakmici Zapadne konferencije, u kojoj su košarkaši Los Angeles Lakersa u krajnje dramatičnoj utakmici pobijedili gostujuće San Antonio Spurse 89:85, vidjeli smo sve zbog čega se ovaj sport toliko voli i gleda!

San Antonio je u trećoj četvrtini vodio s 20 koševa razlike (65:45) i izgledalo je da Lakersima nema spasa. Ali, na scenu stupaju dva majstora: trener Lakersa Phil Jackson i najbolji NBA igrač Kobe Bryant. Jackson je postavio taktiku, Kobe je izveo na terenu. U drugom poluvremenu dao je 25 koševa, u prvom samo dva. Uz to je imao i 10-tak asistencija.

Treći košarkaški majstor je Tim Duncan iz San Antonia – 30 koševa i 18 skokova, ali jedna lasta ne čini košarkašku petorku. Duncana su na cjedilu ostavili Tony Parker i osobito Manu Ginobli. I idući se susret igra u Los Angelesu. Čekamo ga s velikim nestrpljenjem.