Na US Openu, Roddick ide dalje, Blake poražen

Bivši pobjednik na US Openu Anndy Roddick plasirao se u četvrtfinale ovog posljednjeg Grand Slam turnira sezone. Peti nositelj, osvajač naslova 2003, prevladao je devetog nositelja Tomasa Berdycha, koji se povukao iz igre u drugom setu kad je Roddick dodio sa 7-6, 2-0.

Nijemac Tommy Haas, rangiran na deseto mjesto, eliminirao je Amerikanca Jamesa Blakea u pet setova. Haasov protivnik na putu za polufinale je četvrti nositelj Nikolaj Davidenko.

U konkurenciji tenisačica, u četvrtom kolu, Svetlana Kuznjecova pobijedila je Viktoriju Azarenka iz Bjelorusije u dva seta. Slijedeća protivnica Kuznjecove bit će Agnes Szavay iz Mađarske, koja je u dva seta porazila Ukrajinku Juliju Vakulenko.

Shahar Peer je postala prva Izraelka koja je doprla do četvrtfinala US Opena. Ova 18. nositeljica eliminirala je Poljakinju Agniesku Radwansku, koja je u trećem kolu pobijedila Mariju Šarapovu.