Karlović u osmini finala New Havena

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u treće kolo teniskog turnira Pilot Pen što se odigrava u New Havenu, u saveznoj državi Connecticut. Karlović, koji je 11. nositelj, svladao je Amerikanca Michaela Russela u dva seta, 7-6 i 6-4. Jučer je bio loš dan za Amerikance na turniru. Vince Spadea dobio je prvi set protiv Fernanda Verdasca no španjolski tenisač osvojio je slijedeća dva seta za konačnu pobjedu. Treći Amerikanac koji je ispao iz daljnjeg nadmetanja je Robby Ginepri. Od njega je bio bolji Argentinac Augustine Calleri, 6-4, 3-6 i 7-5.

Nogomet. Hrvatska nogometna selekcija slavila je u prijateljskom ogledu protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine u Sarajevu, 5-3. Engleska je pretrpjela prvi poraz na novom Wembleyu, 2-1, od Njemačke. Mađarska je nadvisila Italiju 3-1 dok su Crna Gora i Slovenija remizirali 1-1. Što se tiče kvalifikacija za Europsko nogometno prvenstvo, Srbija je poražena od Belgije 3-2 u Bruxellesu dok je Portugal samo remizirao s Armenijom u gostima, 1-1.