Davis Cup: Rusija vodi protiv SAD s 2-0

Američki teniski reprezentativci doživjeli su pravi neuspjeh protiv Rusije prvog dana natjecanja u Davis Cupu što se odigrava u Moskvi. Naime, nakon otvorenja singl mečeva Rusija vodi s 2-0. Marat Safin porazio je finalistu US Opena, Amerikanca Andya Roddicka s 3-0 u setovima i time doveo Rusiju do vodstva od 1-0. U drugom odigranom susretu, James Blake je s 3-1 izgubio od Mikhaila Youzhnya čime je ukupni rezultat doveden na 2-0. Susret parova na rasporedu je danas.

Pobjednik dvoboja Rusija – SAD susrest će se u finalu Davis Cupa što je na rasporedu u prosincu s pobjednikom meča Argentina – Australija. U Buenos Airesu, David Nalbandian je doveo Argentinu u vodstvo porazivši Marka Philippoussisa s 3-0, dok su Lleyton Hewitt i Jose Acasuso morali u petom setu prekinuti meč zbog kiše. U trenutku prekida Acasuso je vodio peti set s rezultatom 4-0.