Miami poveo s 3:2 u finalu doigravanja NBA-a

Peta utakmica doigravanja za naslov prvaka NBA lige bila je burna i spektakularna. Miami Heat savladali su u produžetku Dallas Maverickese sa 101:100 i poveli u ukupnom rezultatu s 3:2. Burna završnica sinoćnjeg susreta kulminirala je u posljednjoj minuti četvrte četvrtine. Dallas je vodio veći dio drugog poluvremena, a Miami je naposljetku uspio doći u vodstvo minutu i tri sekunde prije kraja regularnog dijela utakmice. Međutim, ne zadugo - 10,3 sekunde prije kraja, nezaustavljivi Dirk Nowitzki ponovno dovodi Dallas u vodstvo od 93:91. U sljedećih osam sekundi samouvjereni Dwyne Wade izjednačava. Preostale 2,8 sekundi nije Mavericksima bilo dovoljno da nešto učine i slijedio je produžetak.

U overtimeu slična situacija opet s Dirkom Nowitzkim i Dwayneom Wadeom u naslovnim ulogama. Pri rezultatu 99:98 za Miami, Nowitzki preko Shaquilla O'Neala puca i pogađa dovodeći Maverickse u vodstvo od 100:99. Do kraja produžetka još samo 9,1 sekunda, Nakon time-outa Wade se probija između četiri obrambena igrača i izbori dva slobodna bacanja. Do kraja je ostalo još samo 1,9 sekundi. Dwayne Wade realizira oba i donosi vodstvo u doigravanju Miamiju. Inače, Wade je postigao 43 koša, dok je Dirk Nowitzki za Maverickse ubacio 20.