Lakersi, Bullsi i Wizardsi osigurali doigravanje

Predvođeni Kobeom Bryantom Los Angeles Lakersi su lako svladali Phoenix Sunse 109 – 89 i tako se plasirali u doigravanje. Bryant je 27 od 43 poena postigao u prvom poluvremenu, a Lamar Odom se istaknuo s 14 koševa i jedanaest skokova. Ovaj susret je bio 27 put ove sezone da je Kobe Bryant postigao više od 40 poena. Sunsi su igrali bez Stevea Nasha i Raje Bella.

Chicago Bullsi su deklasirali Miami Heat na njihovom terenu 117 – 93 i osigurali mjesto u doigravanju. Luol Deng jučer je, na svoj 21. rođendan, postigao 28 poena za ekipu Bullsa. U Miamiu, s druge strane, glavne zvijezde su potpuno zakazale. Dwayne Wade je postigao osam poena – i to u prvoj četvrtini – da bi kasnije veći dio utakmice proveo na klupi za rezerve. Shaq O'Neill imao je također za njega mršav učinak: 14 poena, šest uhvaćenih lopti i dvije asistencije.

Nakon pet uzastopnih poraza Washington Wizardsi su se probudili protiv Cleveland Cavaliersa. Raspucani Gilbert Arenas pogađao je sa svih strana te je sakupio 35 poena. Wizardsi su ipak pokazali jedno razdoblje slabosti. Na početku četvrte četvrtine nisu ubacili niti jedan koš više od pet minuta dok su Cavaliersi u istom razdoblju ubilježili 15 poena. Ipak Wizardsi su imali preveliku prednost da bi ispustili pobjedu koja im je osigurala nastavak sezone u doigravanju.