Svetlani Kuznjecovoj naslov na turniru Nasdaq-100

Bivša pobjednica US Opena Ruskinja Svetlana Kuznjecova porazila je sunarodnjakinju Mariju Šarapovu i odnijela naslov na turniru Nasdaq-100, u Key Biscayneu, na Floridi. Odnijevši oba seta – za prvi joj je trebalo svega 49 minuta! -, 6-4 i 6-3, Kuznjecova je odnijela prvu turnirsku pobjedu od naslova na Baliju, 2004. godine.

Danas se igra muško finale, u kojemu se po 12. puta Ivan Ljubičić ogleda protiv prvog igrača svijeta Rogera Federer. Švicarcu je pripalo devet susreta, od čega šest uzastopnih u zadnje dvije godine. Turnir Nasdaq-100 drugi je po veličini i po nagradnom fondu turnir u Sjedinjenim Državama: i u muškoj i u ženskoj konkurenciji, naslov donosi 533 tisuće 350 dolara.

U NBA – u Clevelandu, praznik za ljubitelje košarke u gostovanju Miami Heata: LeBron James i Dwayne Wade pružili su pravu predstavu sjajnog ubacivanja i dodavanja koja nije samo oduševila publiku, nego i njihove suigrače, pa i trenere. Na koncu, pobjeda je pripala Cavaliersima sa 109 prema 99, dijelom i zbog neigranja Shaquillea O'Neala, zbog ozljede, kao i još dvojice igrača iz prve postave Heata. No, LeBron James je ubacio 47 koševa, uz deseti triple-double u karijeri, dok je Wade ubacio 44 pogotka.