Federeru još jedna titula

Švicarski tenisač Roger Federer svladao je Amerikanca Jamesa Blakea i osvojio turnir Pacific Life Open u Indian Wellsu u Kaliforniji. 12-ti nositelj Blake započeo je susret jako dobro te je u prvom setu vodio s 4-1. No Federer je ubrzo pokazao zašto je svjetski broj jedan te je osvojio šest od sljedećih sedam gemova, a potom još dva seta. Federeru je ova pobjeda donijela ček na 490 tisuća dolara.

Iz NBA lige. Kobe Bryant i LeBron James imali su su još jednu veliku bitku. Ovaj put prevagu Cleveland Cavaliersima predstavljao je Flip Murray koji je 14 od svojih 21-og poena pogodio u posljednjoj četvrtini. Bryant je imao priliku da donese pobjedu Lakersima u posljednjim sekundama no njegog pokušaj za tri poena bio je neuspješan. Cavaliersi su slavili s tijesnih 96 – 95. Netsi iz New Jerseya svladali su Dallas Maverickse 100 – 89. To je prva pobjeda Netsa nad Dallasom od 2. ožujka 2000. godine. “Nikad nisam pobjedio Dallas Maverickse u mojoj karijeri”, izjavio je Richard Jefferson koji se istaknuo s 28 poena. Zoran Planinić je za 14 minuta na parketu ubilježio šest skokova te je imao po jednu uhvaćenu loptu i asistenciju.

Gilbert Arenas i Washington Wizardsi ubilježili su četvrtu pobjedu u posljednjih pet utakmica. Arenas je postigao 29 poena uz sedam asistencija za pobjedu Washingtona nad Chicagom od 113 – 104. No pored Arenasa odlično su igrali i njegovi suigrači: Caron Butler je ubacio 25 poena, Antawn Jamison 23, a Antonio Daniels 21.