NBA: Kingsi bolji od Netsa

U New Jerseyu, domaći Netsi su doživjeli poraz od gostujućih Sacramento Kingsa s 84-109. Vodeći strijelac Kingsa bio je Mike Bibby koji je ostvario 29 pogodaka uz deset asistencija. S 21 košem ga je slijedio Brad Miller. Kod poraženih Netsa najveći učinak imao je Vince Carter s 21 pogotkom, dok Jason Kidd postigao samo deset koševa uz koje je imao i 11 asistencija.

Unatoč ozlijedi gležnja jednog od ključnih igrača Phoenix Sunsa – Stevea Nasha, koji je morao napustiti teren pred kraj treće četvrtine, Sunsi su uspjeli nadigrati sastav iz New Orleansa. Naime, New Orleans Hornetsi su izgubili od Phoenix Sunsa rezultatom 88-101. Boris Diaw bio je vodeći strijelac Phoenixa– ubacio je 20 koševa te uz to dodao i 12 skokova. Kod Hornetsa najviše ubačaja imao je David West –22.

Igrači Miami Heata tek su u produžetku uspjeli savladati ekipu Charlotte Bobcats. Konačni rezultat nakon jednog produžetka bio je 106-105. Shaq O’Neal predvodio je momčad s Floride s 35 koševa i 12 skokova. S 24 ubačaja ga je slijedio Jason Williams. Kod Bobcatsa Gerald Wallace bio je vodeći šuter s 26 koševa i najvećim brojem skokova utakmice – 15. S

astav Utah Jazza s 90-85 pobijedio je ekipu Orlando Magica. Odlukom trenera, hrvatski košarkaš Gordan Giriček nije dobio minutažu u ovoj utakmici protiv Orlando Magica. Mehmet Okur ubacio je za pobjednike 22 koša, dok je kod Orlanda najbolji strijelac bio Dwight Howard s 18 koševa.