Linkovi

Henman lako s Gasquetom

U prvom kolu Otvorenog teniskog prvenstva Katara, Tim Henman je eliminirao trećeg nositelja Richarda Gasqueta iz Francuske s glatkih 6-4, 6-4. Slijedeći protivnik Henmana – koji je dva puta bio u finalu ovog turnira, a sada se nada prvom turnirskom naslovu od 2003. godine – bit će Tommy Haas, koji je pobijedio Švicarca Stanislasa Wawrinku. Talijan David Sanguinetti porazio je u tri seta Oliviera Rochusa, dok je Gael Monfils eliminirao Tomasa Ziba. Feliciano Lopez, osmi nositelj turnira, porazio je Victora Hanscua.

U NBA – 273 ubačaja u koš na utakmici u New Yorku između domaćih Knicksa i gostujućih Phoenix Suns. No, igrala su se i tri produžetka da bi konačni rezultat bio 140 prema 133 za Knickse. Indiana Pacersi su porazili svoje goste, Seattle Supersonics sa 115 prema 96. Ovo je kolo bilo naklonjeno domaćima jer su i New Orleans Hornets pobijedili svoje goste, Charlotte Bobcats, a denverski Nuggets su s porazom ispratili gostujuće Boston Celtics.

Jedina pobjeda gostiju je ona Milwaukee Bucksa u Chicagu, protiv Bullsa, uz rezultat 93 prema 92. Andrew Bogut je igrao 23 minute i ubacio 6 koševa, uz 10 skokova. Toni Kukoč je proveo isto toliko minuta na parketu, uz 9 ubačaja, 7 skokova i 3 asistencije.

U Prvoj ligi američkog nogometa, NFL, - velika smjena trenera. Počelo je već u nedjelju kada su Minnesota Vikinzi otkazali povjerenje svom treneru Mikeu Ticeu, a nastavilo se jučer. Otkaze su svojim trenerima uručili i Saint Louis Rams, Green Bay Packers – koji su imali svoju najgoru sezonu u zadnjih 15 godina -, te ekipa koja je trenutno na posljednjem mjestu, Houston Texans.