Linkovi

NBA: Miami Heat pobjeđuje i bez ozlijeđenog O'Neala

U NBA profesionalnoj košarkaškoj ligi sinoć je igrano pet utakmica. Utah Jazz je u produžetku pobijedio Charlotte Bobcats s rezultatom 95:91. U redovima Jazza, Mehmet Ogur je odigrao svoju do sada najbolju utakmicu postigavši 31 koš, uz sedam skokova i dva dodavanja. Gordan Giriček je za 29 minuta provedenih na parketu postigao 8 koševa, jedan skok i dva dodavanja. Kod domaćih Bobcatsa Primož Brezec, Sean May i Jumaine Jones postigli su po 13 koševa.

U Miamiju, domaći Heat pobijedio je New Jersey Netse rezultatom 90-89. Igrajući bez ozlijeđenog Shaquillea O'Neila prevagu Heatu donio je Dwayne Wade koji je ubacio slobodno bacanje 5 sekundi prije kraja te blokirao zadnji pokušaj Netsa. Wade je bio i najbolji strijelac s 23 postignuta koša. Kod Netsa prednjačio je Vince Carter s 32 koša, a Zoran Planinić je za sedam minuta igranja postigao dva koša, uz jedno dodavanje i jedan skok.

San Antonio Spursi su također u produžetku pobijedili Chicago Bullse 104-95. Kod Spursa najveći je učinak imao Tim Duncan s 24 koša , 16 skokova i 4 dodavanja, dok je Tony Parker postigao 22 koša uz 9 dodavanja.

Predvođeni LeBron Jamesom koji je postigao 27 koševa, Cleveland Cavaliersi lako su pobjedili Toronto Raptorse s 105-93. Tim porazom Raptorsi su po prvi put u svojoj povijesti započeli sezonu s 4 poraza.

Minnesota Timberwolvesi također nisu imali problema s Los Angeles Clippersima. Za pobjedu 93-78 ponajviše je zaslužan Kevin Garnett s 22 koša, 11 skokova i 8 dodavanja.