Linkovi

Ljubičić u finalu madridskog Mastersa

26-godišnji hrvatski tenisač Ivan Ljubičić priključio se Španjolcu Rafaelu Nadalu u finalu Mastersa u Madridu. Osmi nositelj Ljubičić svladao je u polufinalu Argentinca Davida Nalbandiana 6-3, 3-6 i 6-3 po setovima. Ljubičiću su trebala dva sata i osam minuta za pobnjedu kojom se Argentincu osvetio za poraz u polufinalu turnira u Madridu koji se igrao ranije ovde godine.

Hrvatski tenisač zabilježio je 19 aseva i 52 winnera oduzevši Nalbandianu set u prvom i trećem setu. Ovo je prvo Ljubičićevo finale nekog turnira iz serije Mastersa. Ljubičiću je ovo bila 16. pobjeda u nizu, i treće finale zaredom. Podsjetimo, prije tjedan dana osvojio je turnir u Beču, a prije toga slavio je i u francuskom Metzu.