US Open: Ljubičić ide dalje - Karlović ispao

Ivan Ljubičić plasirao se u sljedeće kola posljednjeg Grand Slam turnira sezone u New Yorku pobijedivši Francuza Cyrila Saulniera sa 7:6, 5:7, 6:4 i 6:4, dok je drugi hrvatski tenisač Ivo Karlović ispao iz daljnjeg tijeka natjecanja. Andre Agassi imao je jučer težak test u meču s Karlovićen kojeg je porazio u tri "tiebreaka" 7:6, 7:6 i 7:6. Karlović je pružio dobar otpor američkom tenisaču, a dvoboj bi svakako krenuo u drugom smjeru da je Zagrepčanin iskoristio set-loptu kod 6:5 i vodstvo od 2:0 "tie-breaku". U drugom setu se Karlović vratio nakon 1:4, no opet je 13. igra bila sretnija za Amerikanca, isto tako i u trećem setu. Karlović je jučer protiv Agassija imao čak 30 as-servisa, a svoj je početni udarac izgubio samo jednom, u drugom setu. Odlučivale su i neprisiljene pogreške kojih je Karlović imao 40, a Agassi samo 10. Karolčvić je još uvijek na prvom mjestu po broju aseva na ovom turniru. U odigranim mečevima imao ih je ukupno 62. Recimo i to da je ovo bila sedamdeset i treća Agassijeva pobjeda na US Openu i sad je izjednačen po broju pobjeda s Čehom Ivanom Lendlom.

Španjolac Tomy Robredo pobijedio je trostrukog pobjednika French Opena Brazilca Gustava Kuertena sa 5:7, 7:6, 6:3, i 6:2, dok je Rus Mihail Južnij izbacio iz daljnjeg tijeka natjecanja Šveda Jonasa Bjorkmana sa 6:4, 6:4 i 6:3. Amerikanac Robert Ginepri u tri je seta savladao Luksemburžanina Gillesa Mullera, koji je u prvom kolu izbacio bivšeg pobjednika US Opena Amerikanca Andyja Roddicka. Rezultat 6:1, 6:1 i 6:4.

U ženskoj konkurenciji najbolje rangirana svjetska tenisačica Amerikanka Linsday Davenport i bivša pobjednica ovog turnira Belgijanka Justine Henin-Hardenne plasirale su se u sljedeći krug. Druga nositeljica turnira Davenportova za samo 45 minut uspjela je savladati Francuskinju Pauline Parmentier, dok je Belgijanka pobijedila Španjolku Mariu Sanchez Lorenzo sa 6:3 i 6:4. Francuskinja Amelie Mauresmo pobijedila je Bugarku Sesilu Karatanačevu sa 6:0 i 6:1. Jelena Janković iz Srbije i Crne Gore savladala je Amerikanku Alexu Glatch sa 6:2 i 6:0.