Kim Clijsters porazila Anastaziju Miškinu i plasirala se u finale Rogers Cupa

Na teniskom turniru Rogers Cup, u Torontu, bivša prva tenisačica svijeta Kim Clijsters porazila je Anastaziju Miškinu i plasirala se u finale, gdje ju čeka meč protiv sunarodnjakinje i isto tako bivše broj 1 u ženskom tenisu, Justine Henin-Hardenne. Dok je Clijsters trebalo samo dva seta – 6:4, 6:1 – za pobjedu, Henin-Hardenne je protiv Amelie Mauresmo izgubila drugi set – 7:5, 3:6, 6:1.

Na Masters turniru u Cincinnatiju, prvi igrač svijeta Roger Federer prebrodio je poraz u prvom setu i eliminirao Amerikanca Robbyja Gineprija u tri seta – 4:6, 7:5, 6:4. Njegov je protivnik u današnjem pokušaju osvajanja devetog turnirskog naslova ove sezone bit će Andy Roddick, koji je porazio Lleytona Hewitta sa 6:4, 7:6.

Oba ova turnira na tvrdoj podlozi među onima su koje tenisači koriste kao pripremu uoči posljednjeg od četiri najveća teniska turnira, Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Država, koje počinje 29. ovog mjeseca, u New Yorku.