Agassi pobjednik Los Angelesa

Andre Agassi je osvojio 60-ti turnirski naslov u karijeri na turniru Kup Mercedes-Benz, u Los Angelesu. Njegov protivnik u finalu bio je Gilles Muller iz Luxembourga. Agassiju je to bio prvi turnir nakon dva mjeseca izbivanja s teniskih terena zbog ozljede leđa.

U Umagu, Guillermo Coria je osvojio svoj prvi ATP turnir ove sezone pobijedivši na Otvorenom prvenstvu Hrvatske. On je u finalu porazio Carlosa Moyu u tri seta i tako osvojio svoj deveti turnirski naslov u karijeri.

Kim Clijsters je porazila Venus Williams u finalu turnira Bank of the West Classic, u Stanfordu, u Kaliforniji. Clijsters je šest puta otela servis Williamsovoj i pobijedila sa 7-5, 6-2. Ona će sada biti četiri mjesta bolje plasirana u svjetskom rangiranju, odnosno bit će 10. igračica svijeta.

Svjetsko prvenstvo u plivanju u Montrealu završava s financijskim deficitom od tri milijuna i 200 tisuća dolara. Ovaj kanadski grad, inače, još uvijek plaća troškove olimpijskih igara 1976. godine koje su završile sa milijardom i 200 milijuna dolara deficita. Za ovaj najnoviji financijski udarac gradonačelnik Montreala je izjavio da neće biti nikakav problem s obzirom da on iznosi oko 1 posto od gradskog proračuna. Istodobno s objavom ovih neugodnih financijskih rezultata svjetskog prvenstva, gradonačelnik je rekao da bi Montreal mogao razmotriti kandidiranje za olimpijadu 2016. godine.