Celticsi prvaci Atlanske skupine

Boston Celticsi su pobjedom nad Torontom 103-98 osvojili titulu prvaka Atlanske skupine prvi put od sezone 1991-92, kada je za Celticse još uvijek igrao Larry Bird.

Miami je pak bio bolji od Indiane i tako prekinuo niz od četiri uzastopna poraza. Shaquille O’Neal se ozljedio u drugoj četvrtini te je ostatak utakmice proveo na klupi no odličnom ulogom u obrani istaknuo se Alonzo Mourning.

New Jersey Netsi su nadigrali Philadelphia 76erse i time ponovno odškrinuli vrata završnice. Objema ekipama išao je na ruku poraz Cleveland Cavaliersa od Detroita.

Na Zapadu, Utah Jazz je poražen od Portlanda. Gordan Giriček je za 20 minuta igre ubacio šest poena, a imao je jednu uhvaćenu loptu i dvije asistencije.

Dallas Mavericksi su svladali Los Angeles Lakerse, ali veoma teško. Naime, nakon što su ostvarivali prednost u prve tri trećine u posljednjoj su potonuli i na trenutak doveli pobjedu u pitanje. Na kraju Dallas je ipak bio bolji 114-112.

Seattle je nadigrao Minnesotu zahvaljujući odličnom Rayu Allenu koji je utakmicu završio s 34 postignuta koša i deset uhvaćenih lopti.