Kuerten eliminiran iz Valencia Opena

Nova španjolska teniska zvijezda Rafael Nadal plasirao se u četvrtfinale tunira Valencia Open, dok je bivši pobjednik Otvorenog prvenstva Francuske Gustavo Kuerten eliminiran iz daljnjeg natjecanja. Turnir u Valenciji igra se na zemljanim terenima i smatra se jednim od turnira za zagrijavanje pred drugi grand-slam sezone, Otvoreno prvenstvo Francuske, u svibnju. Nadal je porazio svog sunarodnjaka Guillerma Garcia-Lopeza, dok je Kuertena pobijedio Alberto Martin. Njegov je slijedeći protivnik David Ferrer, dok će Nadal igrati protiv Rusa Igora Andrejeva.

Najbolje svjetske tenisačice igraju na Floridi, na turniru Bausch and Lomb, na otoku Amelia. Lindsay Davenport je pobijedila Kvetu Peschke na putu za četvrtfinale.Neki jučerašnji mečevi prebačeni su za danas zbog jake kiše, među njima i onaj Serene Williams protiv Mary Pierce, te Venus Williams i poljske kvalifikantice Marte Domachowske.

U nogometu, i Kup UEFA-e donosi Englezima radosti: Newcastle je s 1-0 pobijedio Sporting iz Lisabona, gdje će se, inače, igrati finale ovog kupa 18. svibnja. U ostalim utakmicama, CSKA iz Moskve pobijedio je francuski Auxerre s 4-0, nizozemski Alkmar je s 2-1 porazio španjolski Villareal, a Parma i Austria su igrale neriješeno, 1-1, u Beču. U Formuli 1, produbljuje se jaz između svih ekipa osim Ferrarija i čelnika Međunarodnog automobilskog saveza Maxa Mosleya i Bernieja Ecclestonea oko raspodjele novca i pravila. Trkačke ekipe – kako rekosmo, sve osim Ferrarija – i pet proizvođača bolida bojkotiraju sastanak s čelništvom svoje udruge i planiraju pokrenuti suparnički niz utrka, koji bi se zvao Grand Prix Racing. Kako sada stoje stvari, Bernie Ecclestone i njegove kompanije ostvaruju najveće profite iz utrka formule jedan.