Linkovi

Šarapova i Clijsters u finalu turnira Nasdaq-100

Na Masters turniru Nasdaq-100 u Key Biscayneu, Marija Šarapova i Venus Williams izmjenjivale su ne samo udarce reketa, nego i vriskove koji su pratili svaki udarac. Šarapova je bila nešto glasnije – i nešto bolja, završivši meč sa 6-4, 6-3, te osiguravši svoje prvo finale na ovom turniru.

Njezina će protivnica biti Kim Clijsters, koja je svoj pobjedonosni niz produljila na 13 mečeva, od čega posljednjih pet protiv nositeljica na ovom turniru. Amelie Mauresmo, prvoj nositeljici, predala je samo jedan gem, u prvom setu. Rezultat: 6-1, 6-0 i to za samo sat i dvije minute!

U muškoj konkurenciji, prvi nositelj Roger Federer i šesterostruki pobjednik ovog turnira Andre Agassi osigurali su međusobni polufinalni meč. Federer je sa 6-4, 6-2 pobijedio Tima Henmana, a Agassi sa 7-5, 6-0 Taylora Denta. Švicarac je pobijedio Agassija šest puta uzastopce i eliminirao ga s posljednja dva Grand Slam turnira.

Drugi polufinalni susret bit će u znaku Španjolaca: David Ferrer protiv Rafaela Nadala.

A, u NBA, Miami Heat je, nakon produžetka, izgubio u gostima od Indiana Pacersa sa 108 prema 114. Najbolji strijelac utakmice bio je Miamijev Dwayne Wade s 37 ubačaja. Njegov suigrač Damon Jones ubacio je 27, a Shaquille O'Neal 24, uz 13 skokova. Kod Indiane, najefikasniji – Reggie Miller s 31 i Stephen Jackson s 29 ubačaja.