Večeras finale u ženskoj NBA Ligi - 2004-10-12

Pobjednik ženskog košarkaškog finala NBA lige znati će se večeras nakon trećeg i odlučujućeg susreta ekipe Seattle Storm-a i Connecticut Sun-a.

Seattle je u nedjelju savladao košarkašice Sun-a sa samo dva poena razlike, 67-65 tako da su obje ekipe do sada u susretima ostvarile po jednu pobjedu. Betty Lennox postigla je za ekipu Seattlea 27 a Lauren Jackson 15 poena i ostvarila 11 skokova.

Connecticut je pobijedio u prvom susretu finalnog kruga takmičenja odigranom na domaćem terenu ostvario pobjedu od 68-64.

Seattle nije u ovom krugu doigravanja izgubio niti jedan meč na domaćem terenu i istorija je na njihovoj strani jer su sve dosadašnje šampionke ženske NBA lige titulu osvojile na domaćem terenu.