Justine Henin-Hardenne nakon sinoćnjeg poraza napušta dalje nadmetanje - 2004-09-08

Prošlogodišnja pobjednica Otvorenog prvenstva Sjedinjenih Država, Belgijanka Justine Henin-Hardenne nakon sinoćnjeg poraza napušta dalje nadmetanje. Ona je sinoć poražena u četvrtom kolu od Ruskinje Nadie Petrove u dva seta: 6-3, 6-3.

Drugo iznenadjenje je Japanka Shinobu Asagoe, koja se pobjedom nad Grkinjom Eleni Daniildou plasirala u četvrtfinale US Opena, kao najniže rangirana od 1997. godine kada je to uspjelo Venus Williams.

Ove godine, medjutim, Venus Williams je izgubila od Lindsey Devenport i nije uspjela stići do četvrtfinala.

Medju tenisačima, najbolje rangirani Roger Federer iz Švicarske je ušao medju osam najbolji pobjedom nad Andreiem Pavelom iz Rumunije. Federer će se sada susresti sa Andre Agassijem, koji je pobjedio Sargisa Sargisana iz Armenije.

U daljem nadmetanju ostaje i Britanac Tim Henman nakon što je njegov protivnik, Nicolas Kiefer iz Njemačke odustao u petom setu.

Večeras najviše pažnje privlači susret Andy Roddicka i Lleytona Hewitta, a medju tenisačicama Serene Williams i Jennifer Capriati.

Roddick je u utrci za četvrtfinale pobjedio Tommya Robredoa iz Španije, a Hewitt Karola Becka iz Slovačke.