Pacer poveli sa 1-0 u polufinalu Istočne konferencije - 2004-05-07

Indiana Pacers su sinoć dobili prvu utakmicu u polufinalu doigravanja Istočne konferencije NBA lige. Miami Heat, koji je za ulazak u drugo kolo morao igrati svih sedam utakmica sa New Orleans Hornets, nije uspio da se odupre odličnim košarkašima Pacersa koji su pobjedili, 94-81. Indiana je, inače, nakon pobjede sa 4-0 u prvom kolu protiv Boston Celticsa, sedmicu dana čekala partnera za polufinale.

Sinoć je Indiana u trećoj četvrtini vodila čak sa 23 poena, ali su se košarkaši iz Miamia uspjeli približiti na osam razlike i to u dva navrata u posljednjim minutama susreta. Onda je Ron Artest odgovorio dvostrukim uspješnim izvodjenjem slobodnih bacanja, a Reggie Miller je razliku ponovo podigao tricom što je, tri minuta prije kraja, Indiani dalo prednost, 87-76 koju gosti iz Miamia više nisu mogli dostići. Najefikasniji medju pacersima su bili Ron Artest sa 25 poena, i Jamaal Tinsley sa 17.

Večeras, drugu utakmicu polufinala Istočne konferencije igraju Detroit Pistons i New Jersey Nets. Pistons vode sa 1-0.

U Zapadnoj konferenciji San Antonio Spurs trenutno vode protiv Los Angeles Lakersa 2-0, a Sacramento Kings sa 1-0 protiv Minnesota Timberwolves.