Spurs poveli sa 2:0 u polufinalu Zapadne konferencije NBA - 2004-05-06

U nastavku doigravanja u američkoj profesionalnoj košarci sinoć su San Antonio Spurs ponovo pobjedili Los Angeles Lakers i poveli sa 2:0 u polufinalu Zapadne konferencije. Francuz Tony Parker je postigao 30 poena, neke od njih čak i preko visokog centra Lakersa, Shaquille O Neala. Tim Duncan je imao 24 poena za ekipu iz San Antonia koja je od početka kontrolirala igru, ostvarujući vodjtvo od 16 poena već nakon prve četvrtine. U zadnjoj četvrtini su Lakersi, na kratko, uspjeli smanjiti razliku na samo 2 poena, ali je nezaustavljivi Parker ponovo bio precizan i vodjstvo Spursa se do kraja kretalo izmedju 6 i 10 poena. Konačan rezultat 95-85 za Spurs. U ekipi Lakersa najuspješniji je bio Shaquille O Neal sa 32 poena i 12 skokova. Treća utakmica se igra u Los Angelesu, a statistika pokazuje da su se do sada samo 7 timova uspjeli izboriti za dalji plasman nakon dva uzastopna poraza na početku kola.

Večeras prvu utakmicu u polufinalu Istočne konferencije igraju Indiana Pacers, koji su u prvom kolu pobjedom od 4:0 izbacili Boston Celtics, i Miami Heat koji je trebao svih sedma utakmica da bi se pored New Orleans Hornetsa plasirali u drugo kolo.