Linkovi

Roddick i Agassi lako savladali svoje protivnike - 2004-01-23

Prvi teniser svijeta Andy Roddick i Andre Agassi, prošlogodišnji pobjednik Australian Opena, ispratili su svoje protivnike u svlačionicu ne dozovolivši im da dobiju ni jedan set. Roddicku je za sat i 11 minuta pobijedio zemljaka Taylora Denta, a Agassi, igrajući nešto duže, Šveddjanina Thomasa Edqista. Na ovogodišnjem Otvorenom prvenstvu Australije u tenisu 33-godišnji Andre Agassi juriša na svoju devetu Grand Slam titulu i petu titulu pobjednika Australian Opena.

U konkurenciji teniserki prvoplasirana na svjetskoj listi najboljih Justine Henin-Hardene prošla je u četvrto kolo, podosta se namučivši u drugom setu - 7:5 - protiv Svetlane Kuznecove kojoj je u prvom setu prepustila samo 2 gema.

Mnogo lakše u slijedeći krug prošla je Lindsay Davenport, prije tri godine pobjednica Australian Opena. Njena pobjeda protiv Laure Granville, takođe Amerikanke, ni jednog trenutka nije došla u pitanje.