Linkovi

Tracy McGrady dao 34, Orlando pobjedio Bucks 106 - 99 - 2004-01-20

U prvoj rundi Otvorenog prvenstva Australije u tenisu, prvog ovogodišnjeg grand-slam turnira, Švicarac Roger Federer, prošlogodišnji pobjednik Wimbledonea, prošao je u drugo kolo pobjedom u tri seta nad Amerikancem Alexom Bogmolovim. U drugo kolo lako je prošao i miljenik domaće publike Australijanc Lleyton Hewitt. Njegov protivnik Amerikanac Cecil Mamit zbog povrede zgloba bio je prisiljen odustati u trećem setu. Za iznenađenje prvog dana Australian Opena pobrinuo se malo poznati Francuz Cyril Saulnier. On je u tri seta pobijedio Argentinca Guillerma Coriu, nosioca pete grupe.

Kada su u pitanju teniserke iz prvog kola Australian Opena treba izdvojiti slijedeće: nakon skoro polugodišnjeg odsustva zbog povrede, na teniske terene vratila se i Venus Williams. Nije imala težak zadatak u susretu sa zemljakinjom, tinejdžerkom Ashley Harkleroad i pobijedila je rezultatom 6-2, 6-1 u setovima.

Prošle noći ovdje u Sjedinjenim državama odigrane su brojne utakmice u okviru NBA lige. Evo najzanimljivijih rezultata i pojedinačnih učinaka.

Najefikasniji sinoć je bio Tracy McGrady sa 34 postignuta koša i ponajviše zahvaljujući njemu Orlando Magic su postigli pobjedu u susretu sa Milwaukee Bucksima - rezultat 106:99.

Peđa Stojaković je dao 31 koš u utakmici u kojoj je postignuto i najviše koševa, kada su u pitanju sinoć odigrani susreti. Njegovi Sacramento Kingsi pobijedili su Los Angeles Cliperse sa 125 prema 100. U dosadašnjem dijelu NBA lige Kingsi imaju najbolji omjer pobjeda i poraza - 29 puta bili su bolji od protivnika, a samo 9 puta lošiji.

Phoenix Sunsi su sa dosta muke pobijedili igrački osiromašene Los Angeles Lakerse koji su sinoć nastupili bez Shaquille O“Neala, Kobe Bryanta i Karla Malonea. Za pobjedu Sunsa od 88:85 najzaslužniji je Joe Johnson koji je u koš Lakersa ubacio 26 poena.