Amerikanke u polufinalu - 2003-10-02

Reprezentacija Sjedinjenih Država u ženskom nogometu sinoć je sa 1-0 pobjedila najbolje nogometašice Norveške i plasirala se u polufinale Svjetskog prvenstva. Jedini gol postigla je glavom Abby Wambach u 24 minuti prvog poluvremena. Utakmicu je na stadionu u gradu Foxboro u saveznoj državi Massachusetts promatralo preko 25 hiljada posjetilaca.

U ranijem susretu, reprezentativke Švedske su sa 2-1 pobjedile najbolje nogometašice Brazila i tako se plasirale u polufinale. Victoria Svenson je u 23 minuti postigla svoj treći gol na prvenstvu, a Malin Andersson je pogdila mrežu brazilijanki iz slobodnog udarca u 53 minuti utakmice. Marta je postigla jedini gol za Brazil u 44 minuti iz penala.

U Portlandu u Oregonu, u četvrtfinalnim nadmetanjima za plasman u polufinale danas poslije podne igraju Njemačka-Rusija i Kina-Kanada.