San Antonio Spurs u finalu NBA lige - 2003-05-30

Nakon sinoćnje pobjede Spursa poznat je i drugi finalista NBA lige. San Antonio Spurs su, naime, sinoć pobjedili Dallas Mavericks i rezultatom 4-2, izborili ąampionsku titulu u Zapadnoj Konferenciji NBA lige. Oni će se u finalu sastati sa ąampionima Istočne konferencije, New Jersey Nets. Prva utakmica se igra u San Antoniu, 4 juna.

Kada je o sinoćnjoj utakmici riječ, junak susreta je 37-mo godiąnji veteran Steve Kerr, kojem će ovo biti peto finale NBA lige. On je tri puta igrao u finalu NBA lige sa Michaelom Jordanom u ekipi Chicago Bullsa, te prije četiri sezone do finala i ąampionske titule stigao je sa svojim sadaąnjim timom San Antonio Spurs.

Dallas Maveriks su vodili 15 poena, kada su u posljednjoj četvrtini Spurs postigli 34, a Mavericks samo 9 poena, tako da je susret zavrąen rezultatom 90-78.

Upravo u toj zadnoj četvrtini briljirao je Steve Kerr, koji je doąao sa klupe i minut prije kraja pogodio četiri trice. Inače u ekipi Spursa najviąe koąeva je postigao Stephan Jackson, 24 poena, a najkorisniji igrač NBA lige tokom regularne sezone, Tim Duncan je imao 18 poena i 11 skokova.

U ekipi Mavericksa nije igrao najbolji strijelac Dirk Nowitzki, koji je u drugoj utakmici povrijedio koljeno, a sinoć je najviąe koąeva postigao Nick Van Exel.