Od pedeset slobodnih bacanja Mavericks promaąili samo jedan - 2003-05-20

Sinoć je tim Dallas Mavericks porazio San Antonio Spurs reziltatom 113-110 u prvoj utakmici finala Zapadne konferencije.

Nijemac Dirk Nowitzki je predvodio u ekipi Dallasa sa 38 poena i 15 skokova, dok je Michael Finley dodao svojih 26 poena.

Tim Duncan je bio najbolji u timu San Antonio Spurs sa 40 postignutih poena i 15 skokova.

Utakmica će, medjutim, ostati zapamćena po slobodnim bacanjima. Naime, koąarkaąi Dallas Mavericks su 50 puta stajali na liniju slobodnih bacanja i samo jednom promaąili. Prvi je pucao Edurado Najera, izvanredni i prvi meksikanac u NBA ligi. Bilo je to u prve tri minute susreta i bio je to jedini promaąaj. Onda je Dirk Nowitzki od 17 slobodnih bacanja pogodio 17, Michale Finley je pogodio svih svojih 10 slobodnih bacanja, Nick Van Exel svih sedam i Steve Nesh 6 od 6 ...

Mavericks je veći dio susreta gubio i posljednjoj četvrtini, kod 8 i pol minuta do kraja zaostajao je za Spurs 14 poena, dok je u nekim dijelovima susreta razlika bila i 18 poena. Na kraju su Mavericks uspjeli da se vrate u igru i pobjede, 113-110.