Sjedinjene Države i Brazil usli u četvrtfinale Svjetskog nogometnog prvenstva, 17/6/02 - 2002-06-17

Sjedinjene Države i Brazila napredovali su u četvrtfinale Svjetskog nogometnog prvenstva, pobijedivši svoje protivnike istim rezultatom od 2:0. Sjedinjene Države su, u Južnoj Koreji, pobjedom nad Meksikom - ostvarile svoj najveći uspjeh u posljednjih 70 godina, od prvog svjetskog prvenstva 1930., kada su stigli do polufinala. Golove za Ameriku dali su Brian McBride, u 8., i Landon Donovan u 65. minuti. Brazil, 4-struki svjetski prvak, u Japanu je je porazio Belgiju, golovima Rivalda i Ronalda u 67. i 87. minuti susreta. U četvrtfinalu su još Španija, Senegal, Engleska i Njemačka, te pobjednici susreta Južna Koreja - Italija i Japan - Tunis, koji se igraju sutra.