Los Angeles Lakers-i sinoć su uspjeli nadoknaditi prednost Sacramento Kingsa od 24 koša. 27/5/02 - 2002-05-27

Los Angeles Lakers-i sinoć su uspjeli nadoknaditi prednost Sacramento Kingsa od 24 koša i na kraju pobijediti sa jednim poenom razlike. Na taj način rezultat u finalnom nadmetanju dvije najbolje ekipe Zapadne konferencije je izjednačen na 2:2. Pobjedu Lakers-ima, nakon sjajno odigrane četvrte četvrtine, donio je Horry šutom sa linije trice i to sekundu prije kraja. Inače, Lakersi su izgubili dva uzastopna susreta protiv Sacramento Kingsa i sigurno je da će sinoćnji meč u kojem je najefikasniji bio Lakersov centar Shaqill O“Neil sa 27 postignutih koševa i 18 uspješnih skokova, Lakersima vratiti samopouzdanje pred naredni susret koji se igra u Sacramentu. Finale za najboljeg u Istočnoj konferenciji nastavlja se večeras. Boston Celtics su domaćini New Yersey Nets-ima. Ekipa Boston Celticsa nakon sjajnog finiša u četvrtoj četvrtini i pobjede u susretu odigranom u subotu, vodi 2:1.