Linkovi

Nova pobjeda M.Jordana 7/12/01 - 2001-12-07

U Texasu su sinoć Washington Wizardsi pobjedili Houston Rockets 85-82, najviše zahvaljujući odličnoj igri Michaela Jordana, koji se vratio na teren nakon povrede i nekoliko propuštenih igara ove sedmice. Jordan je 10 od svojih ukupno 18 poena postigao u četvrtoj četvrtini omogućavajući Wizardsima vodjstvo nad Rocketsima. 38-mo godišnja super zvijezda Michael Jordan je protekle sedmice, bio izvan igre zbog povrede koljena i to je bilo prvi put od 1993 da je Jordan bio izvan igre zbog povrede. Jordan je sinoć izjavio da pet dana nije dotaknuo loptu i da su mu tri četvrtine sinoćnje utakmice prošle u traženju ritma, kojeg je očito pronašao i Wizardsima donio pobjedu. Uz Jordana Richard Hamilton je sinoć imao 26 poena donoseći Houstonu osmi poraz zaredom. U ostalim susretima: Minnesota Timberwolvesi su pobjedili Memphis Grizzlies 105-80. Milwaukee Bucksi su pobjedili Toronto Raptrose 95-89, a Charlotte Hornets su istim rezultatom 95-89 pobjedili Portland Trai Blazers.