Omladinske organizacije iz Novog grada, odnosno Bosanskog Novog danas su zatražile da građani predaju minsko-eksplozivna sredstava poslije pogibije troje mladih ljudi u ovom mjestu nakon neopreznog rukovanja bombom.
Omladina Crvenog krsta iz Novog Grada, odnosno, Bosanskog Novog danas je položila vijenac u ovom mjestu sa porukom: Predajte oružje i minsko-eksplozivna sredstva, ne dozvolite da omladina strada.
Povod za ovo bila je subotnja pogibija troje mladih ljudi u Novom Gradu nakon igre bombom od čega je teško povrijeđeno još dvoje lica.
Dodajmo da je u sudaru teretnog kamiona i vozila EUFOR-a rano jutros na magistralnom putu Zvornik-Bijeljina povrijeđeno sedam pripadnika međunarodnih vojnih snaga. Detalji nisu saopšteni.