All Stars: Pobjeda Istoka, Iverson MVP

Sinoć je odigrana tradicionalna All-stars utakmica najboljih košarkaša NBA lige po izboru američkih navijača. Susret je bio u Denveru, u Coloradu, gdje su nakon tri uzastopne pobjede Zapada, sinoć pobjedili izabranici Istoka rezultatom 125 - 115. Za igrača koji je najviše doprinio svom timu proglašen je Allen Iverson, koji je za ekipu Istoka postigao 15 poena, imao 10 asistencija i ukrao 5 lopti.

Visoki centar iz Kine, Yao Ming je primio najviše glasova navijača za ulazak medju zvijezde Zapada, ali ga je Shaquille O Neal iz ekipe Istoka lako zaobilazio zakucavajući u prvoj četvrtini, u kojoj je, medjutim, Zapad vodio. Preokret je napravio Manu Ginobili iz Argentine, kada je smanjio razliku na samo poen, a onda je Vince Carter u svom stilu pogodio loptom tablu, uhvatio odbijenu loptu i efikasno zakucao donoseći Istoku prvo vodjstvo. LeBron James je tricom osigurao vodjstvo od jednog poena u trećoj četvrtini, ali je Yao Ming uspio vratiti vodjstvo Zapada 71-69. Onda je na scenu ponovo stupio LeBron James smanjujući samo na poen razlike, dok je visoki kinez u zadnjoj četvrtini pomagao održavanje skora i konačne pobjede Istoka, prve nakon četiri godine. Zanimljivo da je i tada, prije četiri godine, za najkorisnijeg igrača imenovan Allen Iverson. Inače, susret je donio više u odbrani nego u napadu, i bilo je to prvi put od 1981 da ni jedan igrač nije postigao 20 ili više po