ZOI Torino: Hannah Teter pobjednica halfpipea

Na Zimskim olimpijskim igrama u Torinu u snowboard natjecanju u disciplini halfpipe olimpijska je pobjednica Amerikanka Hannah Teter. Teter je za tri boda bilo bolje od sunarodnjakinje Gretchen Bleiler. Brončana je medalja pripala Norvežanki Kjersti Buaas.

Rusija je osvojila svoju drugu i treću zlatnu medalju. Biatlonka Svetlana Išmuratova je olimpijska prvakinje u utrci na 15 kilometara, a u klizanju umjetničkih parova zlato je pripalo ruskom paru Tatiana Tomianina-Maxim Marinin. Srebro i broncu su osvojili kineski parovi Zhang-Zhang i Zhao-Shen.

Amerikanac Joey Cheek novi je olimpijski prvaka u brzome klizanju na 500 metara. Svjetski prvak u sprintu jedini je obje utrke otklizao ispod 35 sekunde, s rekordnom prednošću od 0,75 sekundi ispred srebrnog Rusa Dmitrija Dorofejeva, dok je broncu osvojio Južnokorejac Lee Kang-Seok.