Armenski premijer potvrdio je 105 žrtava, dok je azerbejdžanska strana izgubila 50 vojnika.
Dvije strane razmenjuju optužbe u vezi sa granatiranjem u njihovim pograničnim područjima.
Armensko Ministarstvo odbrane tvrdi da su azerbejdžanske snage koristile borbene bespilotne letjelice u području grada Jermuk – otpočevši granatiranje i upotrebu minobacača.
Azerbejdžanska vojska uzvratila je tvrdnjama da su armenske snage granatirale dva okruga u blizini separatističkog područja Nagorno-Karabah.
Broj žrtava u novom sukobu Armenije i Azerbejdžana najsmrtonosniji je bilans od rata dvije zemlje 2020. godine.
Eskalacija sukoba između Armenije i Azerbejdžana mogla bi da uzrokuje miješanje velikih sila, poput Rusije i Turske, i da destabilizuje važan koridor za transport nafte i gasa, što je već problematično zbog rata u Ukrajini.
Armensko Ministarstvo odbrane optužilo je Azerbejdžan, koji politički i vojno podržava Turska, za napade.
"Situacija na granici je i dalje napeta", saopštilo je ministarstvo.
Sa druge strane, Azerbejdžan optužuje Armeniju, koju podržava Rusija, da ispaljuje granate i artiljeriju na azerbejdžanske vojne položaje.
"Naše jedinice su pod napadom, preduzimamo sve neophodne mjere kako bismo na to odgovorili", navodi azerbejdžansko Ministarstvo odbrane.
Azerbejdžan i Armenija u sukobu su zbog planinskog područja Nagorno Karabah još od devedesetih godina prošlog vijeka i raspada Sovjetskog Saveza.
Nagorno Karabah je međunarodno priznat kao azerbejdžanska teritorija, ali ga kontrolišu Armenske snage usko povezane sa Jerevanom.
Dvije države ratovale su do 1994. u sukobima u kojima je poginulo oko 30.000 ljudi.
Rusija, Francuska i Sjedinjene Države kopredsjedavaju takozvanom Minsk grupom Organizacije za evropsku bezbjednost i saradnju (OEBS), koja je predvodila mirovne pregovore od ranih devedesetih godina prošlog vijeka.