Prethodno su se stotine pristalica vojnog režima okupile u centru tog grada. Agencija AP izvijestila je da su ih tokom marša nadomak lokalne željezničke stanice prolaznici izvrgli kritikama i podsmijehu zbog čega su ih gađali kamenicama i praćkama.
Vojska ne uspijeva da spriječi proteste, u kojima su do sada poginule tri osobe, i kampanju građanske neposlušnosti, oličenu u masovnim štrajkovima zbog vojnog puča i hapšenja političkih lidera, uprkos obećanjima državnih vojnih zvaničnika o održavanju novih izbora – kao i upozorenja da će protiv demonstranata biti primjenjene kaznene mjere.
Protesti u Mjanmaru otpočeli su početkom februara pošto je vojska izvela državni udar i preuzela vlast, pritvorivši izabrane političke lidere te države, uključujući i Aung San Su Ći.
Vojska u Mjanmaru preuzela je vlast 1. februara nakon tvrdnji o izbornoj prevari na novembarskim izborima, na kojima je pobijedila Nacionalna liga za demokratiju Su Ći. Izborna komisija je odbacila optužbe vojske.
Sjedinjene Države, Britanija, Kanada i Novi Zeland uveli su sankcije vojnim liderima, a mnoge zemlje su pozvale vlasti u Mjanmaru da izbjegavaju nasilje. Lideru vojne hunte Min Aung Hlaingu već su bile uvedene sankcije zbog obračuna sa Rohindžama.
U utorak je američki Sekretarijat za finansije uveo sankcije još dvojici vojnih zvaničnika Mjanmara kao odgovor događaje i ubistva demonstranata u toj zemlji.
U saopštenju Sekretarijata za finansije poziva se vojska Mjanmara da ponovo postavi demokratski izabranu vladu u zemlji ili se suoči sa daljim akcijama.