Linkovi

Michael Jordan još jednom potvrdio da je pravo košarkaško čudo (7/1/03) - 2003-01-07


Michael Jordan ponovno potvrđuje da je pravo košarkaško čudo. Prvo je proglašen igračem tjedna u kojem je u susretu protiv Indiane dao 41 koš te u kojem je po utakmici imao osam skokova i skoro šest asistencija. Potvrdu da se nalazi u odličnoj formi vidjeli smo i u posljednjem kolu kada je odlučio pobjednika u utakmici svojih Wizardsa i Boston Celticsa. U ovoj je utakmici Jordan imao čak 11 skokova, dok je najbolji strijelac bio Jerry Stackhouse s 37 poena.

Jason Kidd je imao čak 12 izgubljenih lopti, ali njegovi su New Jersey Nets ipak uspjeli pobijediti Atlantu. No, i veliki igrači poput Kidda imaju ponekad pravo na slab dan. Zanimljiv je bio susret izmedju Orlanda i New Yorka, ponajviše zbog dvoboja McGrady-Sprewell. Pobjeda Orlanda govori da je McGrady bio uspješniji, iako je postigao isti broj koševa kao i njegov suparnik – 28!

Kukočevi Milwaukee Bucks lako su pobijedili Cleveland, a ponovno je igrač utakmice bio Ray Allen. Indiana je u produžetku svladala Philadelphiu, a Detroit je uvjerljivo pobijedio momčad Toronta. Grizzlies iz Memphisa, za koje igra Gordan Giriček, vodili su protiv Hornetsa s čak 31 koš, da bi u posljednoj četvrtini jedva izvukli pobjedu. Jason Williams je imao učinak od 28 koševa i 14 asistencija, dok je Giriček bio nešto slabiji u odnosu na nekoliko prethodnih utakmica. Učinak-osam koševa, ali uz slab postotak šuta.

Chicago je iznenadio Utah Jazz, a Jalen Rose je podsjetio na svoje najbolje dane ubacivši 31 koš. Dallas je i dalje najbolja ligaška momčad s 28 pobjeda i samo dva poraza. Posljednja pobjeda uknjižena je u susretu protiv Denvera. Golden State Warriors su lako svladali, i to kao gosti, slabu ekipu Miami Heata. To je peta pobjeda Warriorsa u posljednih šest utakmica.

Shaquile O`Neal je odbacio svaku mogućnost da zaigra na Olimpijskim igrama u Ateni 2004. godine. Shaq je bio član američke reprezentacije na Svjetskom prvenstvu u Torontu 1994. te na Olimpijskim igrama u Atalnti 1996. godine, kada su američki košarkaši osvajali prva mjesta.

XS
SM
MD
LG