... u Washingtonu
Predsjednik Bush i njegova supruga, te bivši predsjednici Clinton, Carter i Ford, kao i drugi najviši dužnosnici Dan molitve i sjećanja su obilježili u Nacionalnoj katedrali u Washingtonu. “Naša postojanost – kao nacije – nepokolebljiva je, ali su rane koje su nam nanijete kao ljudima svježe i nisu još zacijelile, te nas upućuju na molitvu” – rekao je predsjednik Bush.“Samo tri dana nakon ovih dogadjaja, Amerikanci još nemaju povijesnu distancu, ali je naša obveza prema povijesti već jasna: odgovoriti na te napade i osloboditi svijet od zla. Rat protiv nas pokrenut je podmuklo, s mržnjom i ubilački. Ova je zemlja miroljubiva, ali oštra, kada netko u njoj potakne ogorčenje. Ovaj je sukob započeo u vrijeme i na način koji su diktirali drugi. On će završiti na način i u vrijeme koji mi budemo odredili," rekao je predsjednik Bush.
Predsjednik je istaknuo da se tiha ljutnja koju Amerika osjeća ne smije iskaliti na Amerikancima arapskog podrijetla, te da zemlja mora ostati jedinstvena u borbi protiv terorizma.
... u Los Angelesu
Dan molitve i sjećanja obilježen je i diljem zapadne obale Sjedinjenih država. Jedna od mnogobrojnih molitvi održana je i u Los Angelesu, na koledžu Glendale. Medju tamošnjim studentima je i 500 stranih studenata, uklučujući i mladež sa Srednjeg istoka, Armenije i drugdje. Blizu centra grada, na stadionu Dodgersa, Crveni križ je organizirao skupljanje dobrovoljnih priloga za stradale u New Yorku i Washingtonu. No, kako je rekao jedan od donatora – Louis Hernandez – on svojim prilogom želi istovremeno izraziti svoju podršku Sjedinjenim Državama. Na središnjoj komemoraciji Los Angelesa, gradonačelnik Jim Hahn je podsjetio okupljene da će se ubuduće Sjedinjene Države morati bolje zaštititi od opasnosti izvana.