Ekosistemi u SAD koje ugrožavaju klimatske promjene

Odrasle ženke morža na santi sa svojom mladunčadi u Istočnom Čukči moru, na Aljasci, suočene su sa topljenjem morskog leda. (S.A. Sonsthagen/USGS)

Odumiranje šuma na američkom jugozapadu prema pojekcijama postat će sve jače zbog zatopljavanja. (Craig D.Allen/USGS)

Jedna vrsta mušica bit će vjerojatno prvi insekt kojega će se proglasiti ugroženim zbog klimatskih promjena. (Joe Giersch/USGS)

Naučnici predviđaju da će močvare u esturariju na otoku Plum, u Massachusettsu biti potopljene čak i ako porast razine mora bude odgovarao najnižim procjenama. (Matthew Kirwan/USGS)

Uzastopnim snimanjem glečera Grinnell, u Nacionalnom parku glečera, ilustrira se povlačenje glečera zbog klimatskih promjena. (Lisa McKeon, Northern Rocky Mountain Science Center)

Projekcije klimatskih promjena na području bazena rijeke Sprague, u Oregonu, indiciraju stalni porast temperatura tokom 21. stoljeća, što će rezultirati smanjenjem snježnih padavina, promjenama u topljenju snijega, promjenama u vodotokovima, te smanjenju količine vlage u tlu. (USGS)

U sušljim, višim područjima Arizone, neke će biljne vrste vjerojatno jedva opstati pod predviđenim zatopljavanjem, dok će se kaktusi proširiti i brojem i proširenošću. (Sarah Studd/National Park Service)

Klimatske promjene i povećanje temperatura pogađa sve krajolike, visinske i nizinske, uključujući o ovaj ekosistem planinskih livada u Nacionalnom parku Yosemite, u Kaliforniji. (Ben Young Landis/USGS)

Neki polarni medvjedi na Arktiku mogu preplivati odjednom i više od 300 kilometara. No, oni ipak ovise o ledenim pločama kojih je sve manje. (Mike Lockhart/USGS)

Broj primjeraka jedne vrste divlje guske opao je za 96 posto u njezinom primarnom području razmnožavanja, na Aljasci, zbog povlačenja leda i povišenja temperatura. Ta je vrsta već ubrojena među ugrožene. (USGS)

Močvare u delti Mississippija, čije se područje smanjuje, važno su stanište divljih vrsta, a služe i kao zaštita od oluja i uragana.  (K. L. McKee/USGS)