Finale US Opena: Henin - Kuznetsova

Igračica broj jedan na svjetkoj rang listi, Beligijanka Justine Henin i bivša pobjednica, Ruskinja Svetlana Kuznetsova plasirale su se u finale U. S. Opena koji se održava u New Yorku.

Kuznetsova je pobijedila svoju sunarodnjakinju Annu Chakvetadzevu u tri seta rezultatom 3-6, 6-1, 61. Nijedna od igračica nije se činila u najboljoj formi. Kuznetesova je za vrijeme meča počinila 35 grešaka, dok ih je Chakvetadze imala čak 46, od čega 20 u posljednjem setu. Henin je pobjedila dvostruku pobjednicu turnira, Amerikanku Venus Williams sa 7-6, 6-4.

Polufinalni mečevi u muškoj konkurenciji igraju se danas. Igrač broj jedan, Švicarac Roger Federer igra protiv Rusa Nikolaya Davydenka, dok David Ferrer iz Španjolske za protivnika ima Srbina Novaka Djokovića.