ZOI: Mancuso osvojila zlato u veleslalomu

Na Zimskim olimpijskim igrama u Torinu Amerikanka Julie Mancuso osvojila je zlato u utrci veleslaloma. Na zahtjevnoj stazi koju je postavio Ante Kostelić srebro je osvojila Finkinja Tanja Poutiainen, a brončana je bila Šveđanka Anna Otosson. Šveđanka Anja Paerson je u prvoj vožnji bila druga, ali u drugoj je ostvarila tek 14. vrijeme završivši ukupno na šestome mjestu. Mancuso inače do sada nema nijednu pobjedu u Svjetskom kupu Od tri hrvatske skijašice utrku je završila jedino Nika Fleiss i to na 19. mjestu. Zbog bolesti u veleslalomu nije nastupila braniteljica naslova Janica Kostelić.

Švedska i Finska plasirale su se u finale hokejaškoga turnira na Zimskim olimpijskim igrama. Švedska je u polufinalu svladala Češku sa 7:3, a Finci su bili bolji od Rusa s 4:0. Čehinja Katerina Neumannova nova je olimpijska pobjednica u skijaškom trčanju na 30 kilometara, dok je u brzom klizanju u utrci na 10.000 metara zlato je pripao nizozemskom klizaču Bob de Jongu.

U curlingu u muškoj konkurenciji zlato je osvojila reprezentacija Kanade pobjedom u finalu protiv Finske rezultatom 10:4. Broncu je osvojila reprezentacija SAD-a, koja je u meču za treće mjesto svladala Veliku Britaniju s 8:6.