Svjetsko nogometno prvenstvo: Njemačka - Costa Rica 4:2

U prvoj utakmici Svjetskog nogometnog prvenstva u Minhenu domaća je reprezentacija Njemačke svladala Costa Ricu rezultatom 4-2. Utakmicu je obilježila otvorena napadačka igra, već u prvih 17 minuta pala su tri gola. Prvo je poluvrijeme završilo vodstvom Njemačke 2-1, koje je svojim drugim golom u 61-oj minuti Miroslav Klose povećao na 3-1. Desetak minuta kasnije napadač Costa Rice Paulo Wanchope postigao je svoj drugi gol, dok je pobjedu Njemačkoj tri minute prije kraja osigurao sjajan gol Torstena Fringisa.

Reprezentacija Njemačke je dominirala tijekom većeg dijela utakmice, zabilježivši 24 udarca na vrata protivnika za razliku od svega četiri Costa Rice, koja je oba gola postigla nakon neuspjelih ofsajd zamki njemačke obrane.