Kostelić obranila olimpijski naslov u kombinaciji

U jučerašnjim natjecanjima na Zimskim olimpijskim igrama – Janica Kostelić osvojila svoje četvrto olimpijsko zlato, obranivši naslov u alpskoj kombinaciji. Nakon dvije slalomske vožnje zaostajala je 46 stotinki za Marlies Schild, no nakon spusta stekla je pola sekunde prednosti pred Austrijankom, koja se morala zadovoljiti srebrnom medaljom. Šveđanka Anja Paerson osvojila je broncu s 55 stotinki zaostatka. Kostelić je ovom pobjedom postala najuspješnija olimpijska alpska skijašica odvojivši se od Švicarke Vreni Schneider, Talijanke Deborah Compagnoni i Njemice Katje Seizinger, koje imaju po tri zlatne medalje.

Norvežanin Kjetil Andre Aamodt obranio je naslov olimpijskoga pobjednika u više puta odgađanom olimpijskom superveleslalomu. Za Aamodtom 13 stotinki je zaostao srebrni Austrijanac Hermann Maier, olimpijski pobjednik u ovoj disciplini iz Nagana 1998. godine, dok je brončano odličje osvojio Švicarac Ambrosi Hoffmann. Aamodtu je to treće olimpijsko zlato u superveleslalomu, najbolji je bio i u Albertvilleu 1992., te četvrto ukupno, jer je bio najbolji u kombinaciji u Salt Lake Cityju prije četiri godine. Osim toga, Aamodt ima još dvije srebrne i dvije brončane olimpijske medalje, a ukupno 20 medalja s Olimpijskih igara i Svjetskih prvenstava.

Amerikanac Bode Miller, svjetski prvak u ovoj disciplini i favorit prije utrke, pogriješio je na sredini staze. Zasad je prošlogodišnji pobjednik Svjetskoga kupa bez medalje u Torinu, iako su odvožene već tri discipline. Najbolje plasirani hrvatski skijaš bio je Ivica Kostelić na 31-om mjestu.