Federer po šesti put pobjednik Wimbledona

Roger Federer je postao najtrofejniji tenisač u povijesti nakon što je u finalu Wimbledona pobijedio američkog tenisača Andya Roddicka 3:2 u setovima te tako osvojio svoj šesti naslov prvaka Wimbledona, ali i 15-ti naslov prvaka na jednom od Grand Slam turnira, što do sad nije nikom pošlo za rukom.

U ovom povijesnom finalu najslavnijeg svjetskog turnira nakon poravnanja na 2:2 u dobivenim setovima uslijedio je maratonski, najduzi u povijesti, peti set koji je okončan rezultatom 16:14 u gemovima za Švicarca. Roddick, kojem je ove treći porazu u finalu Wimbledona, sva tri od strane Federera, u cijelom susretu nije izgubio svoj servis sve do tog završnog 30-tog gema. Federer je ovom pobjedom ponovo zasjeo na prvo mjesto svjetske rang liste tenisača, potisnuvši ozljedjenog Španjolca i proslogodisnjeg wimbledonskog pobjednika Rafaela Nadala na drugo mjesto.