Justinu Gatlinu zlato na 100m (23/8/04) - 2004-08-23

Na Olimpijskim igrama u Ateni Amerikanac Justin Gatlin pobjedio je u utrci na stotinu metara i osvojio još jedno zlatno odličje za Sjedinjene Države. Drugo mjesto pripalo je Portugalcu Francisu Obikwelu dok je trećeplasirani bio Maurice Green.

U skoku uvis zlato je pripalo Šveđaninu Stefanu Holmu koji je preskočio 2,36 metara. Uoči puta za Atenu, najbolje hrvatske atletičarke Branke Vlašić objavljeno je da ona ima virozu te da je u subotu primila infuziju. Natjecanje u ženskom skoku uvis na programu je u četvrtak, a Vlašić i njen trener se nadaju da će do tada sve biti uredu. Od drugih atletskih disciplina spomenimo i da je Japanka Mizuki Noguchi osvojila zlato u ženskom maratonu.

Ruskinja Irina Koržanjenko, koja je osvojila zlatnu medalju u bacanju kugle, morat će vratiti medalju nakon što je na dva testa bila pozitivna na doping, a kad smo kod kontroverzi recimo da je gimnastičarski sudac, Kolumbijac Oscar Buitrago Reyes, koji je u finalu oštetio Južnokorenca Yang-Tae younga susjed osvajača zlatne medalje, Amerikanca Paula Hamma. Reyes i dva američka suca zbog greške su suspendirani no Amerikancu nije oduzeta medalja. Zanimljivo je da je kolumbijski sudac član Američkog gimnastičarskog saveza.

Što se tenisa tiče Čileanac Nicolas Massu osvojio je zlatnu medalju pobjedom nad Amerikancem Mardyem Fishom u pet setova. To je Masuu drugo zlato na Olimpijadi jer je dan prije, sa Fernandom Gonazlesom, pobjedio u finalu parova.

Od hrvatskih sportaša nastupili su rukometaši koji su odličnom igrom uvjerljivo svladali Španjolsku 30-22. Hrvatska selekcija osvojila je prvo mjesto u skupini A, a protivnik u četvrtfinalu bit će reprezentacija Grčke. U broju medalja na Olimpijadi i dalje vode Sjedinjene Države sa 57 dok ih Kina ima 46. Međutim Kinezi imaju jedno zlatno odličje više, 22 naprema 21. Danas, desetog dana Olimpijskih igara na rasporedu su natjecanja u 20 sportova, a hrvatski olimpijci nastupit će u atletici, vaterpolu i kanuu na mirnim vodama.

Prije nego što prijeđemo na redovitu rubriku u kojoj govorimo o povijesti Olimpijskih igara recimo da je australski tenisač Lleyton Hewitt pobjednik turnira Legg Mason koji se odigravao u Washingtonu. Hewitt je u finalu bio bolji od Luksemburžanina Gillesa Mullera. Kod tenisačica Amerikanka Lindsay Davenport nadigrala je Ruskinju Veru Zvonarevu u finalu WTA turnira u Cincinnatiju. To je četvrta uzastopna turnirska pobjeda za Davenport.