Roland Garros: Ljubičić ispao (31/5/03) - 2003-05-30

Posljednji hrvatski predstavnik na Otvorenom prvenstvu Francuske u tenisu, Ivan Ljubičić, eliminiran je iz daljnjeg natjecanja. Nakon dva sata i 36 minuta igre Ljubičića je porazio 13-ti nositelj, Čeh Jiri Novak s 3-1 u setovima. Od drugih rezultata izdvajamo pobjedu Andrea Aggasija nad Belgijancem Xaviersom Malisseom u tri seta. Nijemac Rainer Schuettler plasirao se u sljedeći krug natjecanja nakon što je Wayne Ferreira bio primoran predati susret zbog ozljede.

Kod tenisačica – u četvrti krug drugog Grand Slam turnira sezone ušle su Amerlie Mauresmo, Patty Schnyder, Justine Henin-Hardenne. Najuvjerljiviju pobjedu odnijela je prva nositeljica Serena Williams koja je s dva puta po 6-0 u setovima svladala Barbaru Schett iz Austrije.