Pobjeda Bullsa nad 76ersima (16/4/03) - 2003-04-16

Miami Heat pobjedio je Raptorse u Torontu nakon odlične igre u posljednjoj četvrtini. Toronto je u utakmicu ušao sa svega osmoricom igrača u dresovima što je, inače, ligaški minimum, ali je unatoč tome vodio veći dio utakmice. Međutim, Heat je u posljednjoj četvrtini nadoknadio zaostatak od osam koševa i pobjedio 103 – 99.

Gosti su slavili i u Madison Square Gardenu. Indiana Pacersi su bili prevelika zapreka za New York Knicke koji su bili bolji od sinoćnjih suparnika samo u prvoj četvrtini. Međutim, kasnije su proradili Jermaine O Neal i Ron Artest koji su ubacili po 23 koša i doveli svoju ekipu do pobjede 109 – 93.

New Jersey Netsi su pobjednici Atlanske skupine NBA lige i drugi nositelji Istočne konferencije u doigravanju nakon što su Chicago Bullsi svladali Philadelphiu 115 – 106. U redovima pobjednika istaknula se trojka Jamal Crawford, Jalen Rose i Eddy Curry koja je postigla 84 od 115 Chicagovih pogodaka. Kod Philadelphie najuvjerljiviji je bio Allen Iverson s 42 poena. Sixersi i Indiana su sada poravnati na trećem mjestu Istočne skupine, a do kraja redovnog dijela natjecanja obje ekipe imaju na rasporedu još po jednu utakmicu.

Houston Rocketsi su nadigrali Memphis Grizzlieije 97 – 86. U zapadnoj skupni u tijeku su dvije utakmice, Phoenix Sunsi odmjeravaju snage s Portland Trail Blazersima dok su Lakersi domaćini Denver Nuggetsima.

Tenis. Južnoafrički tenisač Wayne Ferreira objavio je da gotovo 60 tenisača podržava skupinu koja se želi otcijepiti od ATP-a, odnosno Udruge profesionalnih igrača tenisa. Ferreira predvodi predloženu Međunarodnu udrugu tenisača koja želi pomoći igračima da dobiju veći utjecaj na proces donošenja odluka ATP-a.