Peto svjetsko klizačko zlato za Michelle Kwan (30/3/03) - 2003-03-30

Evo i pregleda glavnih subotnjih sportskih zbivanja! Sinoć je slobodnim sastavom klizačica u Washingtonu završen službeni dio Svjetskog prvenstva u umjetničkom klizanju - danas je, naime, na programu egzibicijski nastup svih osvajača medalja. Kod klizačica, zlato, - i to peto! -, odnijela je Michelle Kwan. Druga - Ruskinja Jelena Sokolova, treća - Japanka Fumie Suguri! Hrvatska natjecateljica Idora Hegel završila je na posljednjem, 24.-tom mjestu.

Tenisači i tenisačice natječu se na turniru Nasdaq 100, u Miamiju. Serena Williams je pobijedila Jennifer Capriati u sinoćnjem ženskom finalu, osvojivši drugi puta za redom naslov na ovom turniru. U muškoj konkurenciji, Andre Agassi se, nakon polufinalne pobjede nad Albertom Costom, danas u finalu ogleda protiv Carlosa Moye, koji je još u petak navečer eliminirao Tajlanđanina Paradorna Sričafana. Ukoliko pobijedi, Agassiju bi to bio šesti naslov na ovom turniru.

U kvalifikacijama za svjetsko nogometno prvenstvo 2004.-te godine, Hrvatska je pobijedila Belgiju s 4-0, Bosna i Hercegovina Luksemburg s 2-0, Italija Finsku istim rezultatom, te Engleska Lihtenštajn isto s 2-0. Njemčka je igrala neriješeno, 1-1, protiv Litve, Danska je pobijedila Rumunjsku s 5-2, dok su Poljska i Mađarska igrale neriješeno, 0-0.